Aktualności

cache/mateusz_rozpromuje_cieszyn_resize_200_133_46486.jpgW Cieszynie rozpoczęły się zdjęcia do filmu ?Wszystkie Kobiety Mateusza?. Filmowcy spędzą w mieście dwa dni i powrócą w przyszłym roku. Jest zatem szansa na to, że cała Polska będzie mogła zobaczyć piękne i urokliwe zaułki miasta nad Olzą.

Film „Wszystkie kobiety Mateusza Kłosa” jest przygotowywany przez firmę Bereś & Baron Media Productions, która wcześnie wyprodukowała już takie filmy jak „Anioł w Krakowie” czy „Zakochany Anioł”. Film zapowiada się bardzo ciekawie – główną rolę zagra Krzysztof Globisz, a muzykę do obrazu napisze tworzący obecnie w Hollywood kompozytor Abel Korzeniowski. „Wszystkie Kobiety Mateusza” to niezwykła historia stolarza – artysty, birbanta i wielbiciela kobiet Mateusza Kłosa, który nawet po śmierci odwiedza we śnie kobiety w miasteczku. Te, zaniedbywane przez mężów, nareszcie odnajdują chęć życia. A mężczyźni? Przerażeni i bliscy porażki, nareszcie muszą o siebie zacząć dbać. W niewielkim Cieszynie zapowiada się rewolucja! Czy prawdziwa miłość Mateusza – czyli jego własna żona – przetrwa próbę śmierci?

 

Dlaczego producent filmu wybrał właśnie Cieszyn? – Wydawałoby się, że takich cudownych ryneczków jak w Cieszynie jest w Polsce wiele. Nic bardziej błędnego. Znaleźliśmy dwa – zastanawialiśmy się jeszcze nad pewnym miasteczkiem na Dolnym Śląsku. Można powiedzieć, że zadecydowały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy piękne cieszynianki. Poza tym jestem wielkim fanem tutejszego dworca kolejowego – śmieje się producent, Witold Bereś. Film kręcony będzie w Cieszynie w kilku etapach. Właśnie trwa pierwszy – zdjęcia uciekające, które trzeba było nakręcić jesienią. Filmowcy wrócą jednak nad Olzę w styczniu, a później na wiosnę. Prapremiera filmu przewidziana jest w Cieszynie na jesień przyszłego roku, a oficjalna premiera będzie miała miejsce na wiosnę 2012 roku.